Greba orokorra

Kategoria
Greba
Data
2020-01-30
Artxibo atxekituak

 

 

ARABA

  • GASTEIZ

    • 5:30ean Piketea Batasunaren Plazako biribilgunean (Salburuako Bulebarraren eta Brusela hiribidearen artean).
       
    • 7:30ean irteera Batasun Plazatik Corte Ingleserantz.
       
    • Zutabeak 9:30-12:00
      • 9:30h Bolulevard
      • 9:30h ESK kideak El Corte Ingleseko zutabeak batuko gara.
      • 9:30h. Arka plaza (Mugimendu Feminista)
      • 10:00h. Lakua (Eusko Jaularitza)
      • 11:30h. Hala Bedi (Gazte Mugimendua)
         
    • 12:00etan manifestazioa Bilbo plazatik.
       
    • 14:00etatik 18:00etara: janari autogestionatua Plaza Berrian.
       
    • 18:00etan manifestazioa Andre Maria Zuriaren plazatik.

     Info eta zaintza guneak:

    • Info-gunea: 09:00etatik 18:00etara, Andre Maria Zurian karpa bat egongo da, eta bertan dauden zalantzak, ordutegiak... eta sortzen diren arazoak (bai lantokietan greba egiteko eskubidea erabiltzeagatik, bai atxiloketak egiteagatik, etab.) jasoko dira.
       
    • Zaintza-gunea: zaintza-greba denez, zaintza-gunea egongo da 09:00etatik 14:00etara Gasteiz Txiki auzo elkartean.

     

  • ARABAKO HERRIAK

    • Agurain:
      • 05:00h: Piketeak gasolindegitik
      • 08.00h: Piketeak Erregearen Atarian
      • 10:15h: Kontzentrazioa Erregearen Atarian
      • 11:00h: Eroskitik Gasteizera abiatuko gara
      • 18:00h: Manifestazioa Erregearen Atarian
     
    • Amurrio:
      • 05:15h: Piketeak Telefonikatik
      • 08:00h: Kalejira informatiboa komertzioetatik Kioskotik
      • 10:30h: Grebalarientzako gosaria Frontoian
      • 11:00h: Gasteizera joateko kotxe kedada Telefonikan
      • 15:00h: Tuper bazkaria Frontoian
      • 16:30h: Kalejira informatiboa komertzioetatik Kioskotik
      • 18:00h: Manifestazioa Herriko Plazatik
      • 20:00h: Antipoteo Kalejira Kioskotik
      • 09.00etatik 17.00etara: haurrentzako zaintza gune komunitarioa eta grebalarientzako atseden gunea
     
    • Laudio:
      • 05:15h: Piketeak Lateorroko Parkingetik
      • 08:30h: Kalejira informatiboa komertzioetatik Eroskitik
      • 10:30h: Grebalarientzako gosaria Herriko Plazan
      • 11:00h: Bilboko eta Gasteizko mobilizazio zentraletara joateko kedada Herriko Plazan
      • 16:00h: Grebalarientzako kafea Herriko Plazan
      • 16:30h: alejira informatiboa komertzioetatik Herriko Plazatik
      • 18:00: Manifestazioa desde Lamuza Plazatik
      • 20:00h: Antipoteo Kalejira Herriko Plazatik
      • 08.30etatik 11.30etara eta 15:30etatik 17:30etara: grebalarientzako atseden gunea Herriko Plazan eta haurrentzako zaintza gune komunitarioa Basalarrinan eta Aretako Kultur Etxean.
     
    • Oion:
      • 17:30h: Manifestazioa Herriko Plazatik

 

 

 

 

BIZKAIA

  • Goizeko mobilizazioak (Goizeko 9etatik aurrera egongo da zabalik egoitza, atseden hartu ahal izateko. Era berean, freskagarriak, kafea eta pikatzeko zerbait egongo dira indarrak berreskuratzeko.)

    • Piketeak goizaldean
      • Durangaldea: 05:00etan Santa Maria elizako arkupean
      • Basauri: 05:30ean Urbi
         
    • 07:00etan Manifestazioa. Hiru zutabe daude Bilbo betetzeko. ESK-ko jendea Rekalde zumarkalean, Salbeko zubiaren parean.
       
    • 9:00etan Jesusen Bihotza manifestazioa (08:45ean, Eusko Jaurlaritzaren ondoan, ESK-ko jendea elkartzen gara elkarrekin joateko). ESKren egoitzan mani pikoteoa egin ondoren).
       
    • 11:45ean Zutabeak
      • Deusto
      • Zabalburu
      • Errekalde zumarkalea (zutabe honetan joango gara, beste zutabe batzuetan konpromisoak dituzten pertsonak izan ezik).
         
    • 12:30ean Manifestazioa Moyua plazan.
     

    Arratsaldeko mobilizazioak

    Herri nagusiak bakarrik jartzen ditugu. Herri gehiagotan daude mobilizazioak. Informazio gehiago behar izanez gero, jarri harremanetan sindikatuarekin.
    • Bilbo: 18,00 - Moyua plaza
    • Basauri: 17,30 – Udala
    • Galdakao: 18,00 - Udala
    • Arrigorriaga: 17,30 - Argala Plaza
    • Barakaldo: 18,30 – Herriko Plaza
    • Sestao: 18,30 – Kasko Plaza
    • Portugalete: 18,00 – Hilerria
    • Santurtzi: 18,30 - Parke
    • Balmaseda: 18,30 San Seberino Plaza
    • Gernika: 18,00 - Udala
    • Erandio: 18,00 – Metroko irteera
    • Leioa: 18,30 – Boulebar
    • Sopela: 18,30 - Udala
    • Algorta: 18,00 – Txiki Otaegi
    • Mungia: 17,30 – Udala
    • Durango: 18,00 – Andra Mari
    • Amorebieta: 18,00 – Plaza erreferenduma
    • Ermua: 19,00 – Herriko Plaza
    • Elorrio: 17,30 - Herriko Plaza
    • Ondarroa: 18,00 Zaldupeko zubia

 

GIPUZKOA

  • DONOSTIALDEA

    • 6:00 Piketeak DBUS
       
    • 07:00 Martutene industrigunean
       
    • 8:00 Miramon
       
    • 8:00 Errotaburu
       
    • 8:00 Belartza industrigunean (Decathlon)
       
    • 9:30 h. Pio XII
       
    • 9:30 h. Askatasunaren hiribidea
       
    • Garrantzitsua!
      9:30 h. ESKren egoitzan geratzea materiala, pankartak, megafonia, banderak, kartelak, informazio-orriak eta abar jasotzeko.
       
    • 10:00 h. ESK eta Steilaseko jendeak dei egiten digu Irun plazan (Arcco Merkataritza Gunean) elkartzeko eta Anoetatik 11: 45ean ateratzen den zutabean sartzeko.
       
    • Zutabeak:
      • 11:45 Antiguako tunela
      • 11:45 Sagues
      • 11:45 Anoeta estadioa.
      • 12:00 h. Gipuzkoako pentsiodunak Alderdi Ederretik.
         
    • 12:30 h. Manifestazioa Artzain Onetik Boulevardera.
       
    • 18:30 h. Manifestazioa Boulevardetik.

     
  • DEBAGOIENA
    • Lehen orduan piketeak
       
    • 10:00 h. Lehen kedada Bergaran, kalejira.
       
    • 11:45 h. Eroskiko aparkalekuan geratu, Eibarko manifestaziora joateko.
       
    • 12:30 h. Manifestazioa Eibarko Untzaga plazan (ESKko hitzordua 12:15ean arkupeak taxien gunean).
       
    • Arratsaldean, manifestazioak herrietan.

     

  • ERRENTERIA

    • 06:00 h. Piketea Mamuten
       
    • 08:00 h. Gosari kolektiboa Merkatuzarren
       
    • 09:00 h. Kalebira Merkatuzarren
       
    • 11:15 h. Kotxe karabana Zumarditik Donostiara
       
    • 12:30 h. Manifestazioa Donostian
       
    • 14:30 h. Kalebira Merkatuzarren
       
    • 18:00 h. Manifestazioa Herriko plazan

 

 

NAFARROA

  • GOIZEAN

    • Goizetik industrialdeetan, auzo eta herrietan piketeak
       
    • 8:30ean pikete soziala Gaztelu plazatik
    •  
    • Zutabeak
      • 11:00 h. Berriozar | 11:30 h. Arrotxapea
      • 11:00 h. Sanduzelai | 11:30 h. Arrotxapea
      • 11:00 h. Barañain | 11:30 h. Donibane
      • 11:00 h. UPNA
      • 11:00 h. Atarrabia-Burlata
      • 11:00 h. Txantrea-Antsoain | 11:30 h. Arrotxapea
         
    • 12:00 h. Manifestazioa Gaztelu plazatik (ESK bilduko gara Kioskoan, Carlos III. aldera)


  • ARRATSALDEAN

    • Iruñea 17:00h. Autobuses
    • Arrosadia 17:00h. plaza Rafael Alberti
    • Arrotxapea 17:00h.  Porron
    • San Jorge-Sanduzelai 17:00h.  plaza Sanduzelai
    • Antsoain 17:00h. plaza Rafael Alberti
    • Barañain 16:00 h. Avda. Pamplona
    • Burlata 17:00h. plaza del Ayuntamiento
    • Doneztebe 17:00h. gasolinera AVIA
    • Gares-Puente la Reina 19:30 h. Plaza
    • Oltza-Etxauri 17:00h. plaza de Orkoien
    • Lizarra 18:00 h. plaza Baja Navarra
    • Tutera 18:30 h. plaza de los Fueros
    • Altsasu 18:00 h. supermercado Netto
    • Leitza 18:00 h. Herriko plaza

 

 
 

Data guztiak

  • 2020-01-30

44 hildako + 2 desagertu 2020an

lan istripuetan

Afiliazioa sindikatua

Twitter